ONURSAL BAŞKANIN MESAJI

Sevgili Etispor Ailesi,

Elli yılı aşkın şanlı mazisi olan Etispor’umuzun öncelikle kurucuları olmak üzere gelmiş geçmiş üyelerine, görev yapmış olan başkan ve yöneticilerine, maddi ve manevi katkıları ile her zaman yanımızda olan başta taraftarlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza kulübümüze verdikleri destekler nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyet’imizin ilk yıllarında ülkemiz sanayisinin gelişmesi amacıyla bizzat Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ETİBANK, genç Cumhuriyet’ in ekonomik kalkınma hamlelerinin temel taşlarından biri olmuştur. Günümüzde de ETİMADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ olarak Madencilik ve Kimya sektöründe ülkemizde öncü,  alanında dünya lideri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kulübümüz Etispor da bu büyük kuruluşun, Güney Marmara’nın incisi, sanayi, liman, turizm ve kültür kenti Bandırma’mızda bulunan fabrikalarının çok kıymetli çalışanları tarafından 1969 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu günden günümüze kadar mensubu olduğu kurumu ve Bandırma’mızı devlet adabı, kültürü ve ahlakı ile temsil ederek örnek olmuş, katıldığı tüm sportif faaliyetlerde kötü alışkanlıkları olmayan, vatanını seven, toplumsal değerlere bağlı, sağlıklı ve örnek sporcular yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Böyle anlamlı geçmişe ve değerlere sahip Etispor’umuza, yirmi iki yılı aşkın bir süredir üye, yönetici ve başkan olarak hizmet etmiş olmaktan ve Onursal Başkanlığa layık görülerek, başta Genel Müdürümüz Sayın Serkan Keleşer Bey olmak üzere, İşletme Müdürümüz Sayın Osman Zengin Bey, Kulübümüzün Başkanı Sayın Ramazan Artun ve diğer yönetici arkadaşlarımızla birlikte daha büyük hedefler için hizmet etmeye devam ediyor olmaktan gurur duyuyorum.

Değerli Etispor Sevdalıları,

Sizden aldığımız güçle kulübümüz son yıllarda yönetimsel anlamda fikri revizyona giderek öncelikle altyapıya önem vermiş, hedeflerini artırarak büyük bir atılım içerisine girmiş ve önemli başarılar elde ederek bölgemizin önemli kulüplerinden biri haline gelmiştir. Futbol takımı tüm bu yatırımların karşılığını alarak, amatör liglerin en üst basamağı olan “Bölgesel Amatör Lig” e yükselmiş, hedeflerinin odağı olan profesyonel ligin kapısına kadar gelmiştir.

Etispor’un ana hedefi, her branşta profesyonel seviyede yarışarak tüm yaş gruplarında, başta kentimiz ve yakın çevresi olmak üzere, çocuklarımız ve gençlerimizin spor yapmasına öncülük edip bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

Kuruluş değerlerinden taviz vermeden “Başarmak İçin İnanmış Bir Ekip İle Çalışmak Gerek” bilinciyle mensubu olduğumuz Kurumumuzu ve kentimizi başarıyla temsil ederek hedeflerimize ulaşabilmek için başta Genel Müdürümüz, oyuncularımız, teknik ekibimiz ve tüm yöneticilerimiz ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz. 

Belirlediğimiz hedeflere ulaşılabilmesi için tüm ekibimize başarılar ve bol şans, bütün Etispor ailemize de sağlık ve mutluluklar diliyor, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Özgür SAÇ