ETİSPOR

1969 yılında Etibank Bandırma Bor Müessesesi Müdürlüğü çalışanları tarafından kurulan Etispor, o tarihten günümüze faaliyetlerini aralıksız devam ettirmektedir. Bandırma ve Balıkesir’in en köklü kulüplerinden olan Etispor, Eti Maden İşletmeleri’ni çeşitli branşlarda temsil etme onuruna sahiptir.

Kulüp yapısında farklı dönemlerde farklı branşlarda faaliyet gösterilmiş olup, günümüzde futbola ağırlık verilmektedir. Diğer alanlarda bireysel faaliyetlere destek verilmekte, özellikle voleybol ve masa tenisi branşları dönemsel turnuvalar düzenlenerek teşvik edilmektedir.

Kulüp yapısında aynı zamanda farklı yaş gruplarında faaliyet gösteren bir altyapı mevcuttur. Altyapının amacı ahlaklı, kültürlü ve Fair Play ilkelerine bağlı gençler yetiştirmek ve bu gençlerin Türk ve dünya sporuna katkıda bulunabilecek bireyler olmasını sağlayabilmektir. Futbolda bütün alt yaş gruplarını kapsayan altyapı, özellikle şehir içinde ve okullarda yapılan duyurular sayesinde her yıl 100’ü aşkın başvuru almaktadır. Altyapı hizmetleri herhangi bir karşılık beklenmeden sunulmakta, çocuklara ve gençlere yıl boyunca kulüple çalışabilme imkanı tanınmaktadır.

Etispor maçlarını Bandırma’daki Sanayi Sahası’nda oynamaktadır. Bunun yanında, kulübün bir halı sahası, hemen yanında bir de toprak sahası bulunmaktadır. Toprak sahanın, bakımı kolay sentetik bir saha olarak düzenlenmesi planlanmaktadır. Halı sahada yapılan restorasyon çalışmalarının ardından 23 takımlı bir turnuva düzenlenmiş olup, yeni etkinliklerin düzenlenmesi için de çalışılmaktadır.

Ayrıca Masa tenisi de tesisin sevilen oyunlarındandır. Kulüp üyeleri ve personelin ara dinlenme saatini sporla değerlendirebilmesi için tenis masaları temin edilerek bu imkandan yararlanılması sağlanmıştır.